Seminarium FPLC – Podsumowanie

W dniu wczorajszym 19 czerwca 2018 r. w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii odbyło się bezpłatne seminarium w języku angielskim dotyczące chromatografii białek.

W wydarzeniu wzięły osoby ze środowiska naukowego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Szczecińskiego oraz z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Seminarium zorganizował dr hab inż. Mariusz Szymczak we współpracy z firmą GE Healthcare, która specjalizuje się między innymi w metodach i aparaturze do rozdziału białek.

Spotkanie było podzielone na dwa główne tematy. Pierwszą część dotyczącą metody Western Blotting poprowadził Pan Dr. Kai Stieger (Specialist Imaging, Life Science). Drugą część na temat FPLC przedstawił Dr Staphan Potsch (Application Specialist, Protein Science). Na seminarium zaprezentowano również powszechnie stosowany na świecie chromatograf do FPLC (AKTA Pure). Zgodnie z oceną uczestników na seminarium omówiono wiedzę podstawową, przydatną dla osób początkujących, jak również wiele informacji, np. podczas Case Study, szczególnie cennych dla osób nawet z kilkunastoletnim doświadczeniem.

Patronat nad seminarium objęły Wydział Nauk o Żywności i Rybactwa oraz Polskie Towarzystwo Technologów Żywności oddział Szczeciński.

 

sala seminaryjna wykład Dr Staphan Potsch

Staże dla studentów

W dniu 13-14 czerwca 2019 podczas XXI Konferencji Przetwórców Ryb organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Przetwórców Ryb (PSPR) w Kołobrzegu pracownicy z naszego wydziału: Szymczak Mariusz, Dmytrów Izabela i Felisiak Katarzyna przedstawili prezentację pt: „Staże w sektorze przetwórstwa rybnego dla studentów. Oczekiwania branży a oczekiwania studentów.” Podczas wykładu omówiono obecne aspekty prawne, oczekiwania studentów, możliwości współpracy PSPR z naszym wydziałem w zakresie pozyskiwania stażystów, oczekiwania branży rybnej, metody pozyskiwania studentów i finansowania staży. Wykład zakończył się długą i owocną w pomysłach rozmową, co pokazuje że obie strony potrzebują takiej współpracy.

Seminarium chromatografii FPLC

Firma GE Healthcare Life Sciences wraz z Wydziałem Nauk o Żywności i Rybactwa, Polskim Towarzystwem Technologów Żywności oddział Szczeciński oraz Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii ma przyjemność zaprosić wszystkich naukowców na seminarium poświęcone chromatografii białek, które odbędzie się 19 czerwca 2019 w siedzibie RCIiTT.

Ekspert GE Healthcare, pan Stephan Pötsch Ph.D., przybliży zasady oraz wyzwania techniczne towarzyszące oczyszczaniu białek. Omówione zostaną techniki chromatograficzne, najbardziej popularne złoża chromatograficzne, używanie kolumn oraz rozwiązywanie problemów podczas procesów oczyszczania.

Agenda:

10:00 – 11:30 – Omówienie technik chromatograficznych; Dobre praktyki w chromatografii
11:30 – 11:50 – Przerwa kawowa
11:50 – 13:20 – Rozwiązywanie problemów – Case Study
13:20 – 13:40 – Przerwa kawowa
13:40 – 15:00 – Prezentacja systemu AKTA Pure

W związku z ograniczoną liczbą miejsc wymagana jest wcześniejsza rejestracja elektroniczna.

Dodatkowe informacje udzielają:
Pracownik GE Healthcare: jakub.wielgomas@ge.com
Koordynator seminarium: mariusz.szymczak@zut.edu.pl